DEN : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21             stáhnout celý deník Thajsko cestopis


Pátek 28.2.2003


Cesta je opravdu dlouhá, budím se však ještě před rozbřeskem okolo 6:30. Servírují nám snídani v podobě jakéhosi chemicky barevného pečiva. Zhruba kolem 9:00 stavíme v Surat Thani. Loučíme se s Andreasem a spěcháme k pokladně zakoupit lístky na příští týden pro zpáteční cestu do Bangkoku.

U pokladny nás odchytá Thajec a vede nás k autobusu jedoucímu do Krabi. Sedáme si a čekáme až dorazí druhý vlak. Poté co doráží plní se autobus téměř do posledního místa. Vyrážíme, cesta trvá tři hodiny. Dorážíme do Krabi docela dost unavený. S výpomocí thajky rezervujeme hostel na plážích Ao Nang, které jsou vzdálené 25 km.

Bereme si taxi (pick-up) a odjíždíme. S námi jedou Američan, Japonec, Britka, Australanka a Švéd. Konečně jsme na místě a jdeme se ubytovat. Převlékáme se a hurá k moři. Jsou dvě odpoledne, slunce pálí a já skáču konečně do moře. Je čisté a řekl bych i že dost teplé. Ležíme lenošině na pláži a brouzdáme napříč pláží. Dostáváme hlad a tak hledáme místo kde se najíme. Ceny jsou tu o dost vyšší, turistický ruch v těchto místech přináší své stinné stránky. Nakonec nacházíme takovej bar, kde se nám zdají ceny přijatelné. Je pět hodin odpoledne, lodě se vrací z ostatních pláží a výletů, začíná odliv.

Jdeme na pokoj dát si sprchu a spřádat plány na cestu na ostrovy, kam bychom se v neděli chtěli vydat. Vybrali jsme si ostrov Ko Lanta. Zítra zkusíme telefonicky rezervovat bungalov.

Nastal čas večeře, jdeme k pláži. Brouzdáme se nohama ve vodě až narážíme na místo kde povečeříme. Odebíráme se opět k pláži se zmrzlinou v ruce. Díváme se na moře je již tma, v dálce vidíme rybářské lodě.