DEN : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21             stáhnout celý deník Thajsko cestopis


Úterý 25.2.2003


Dnešek měl být ve znamení velkého přesunu autobusem směr Sukkothai. Vstali jsme v 5:30 a posnídali jogurt. Vyrazili jsme z hostelu směr nádraží. Nutno říci, že rána jsou tu opravdu chladná. Na nádraží kupujeme lístky a Adéla si dává jakousi limonádu v krabičce. Je asi 15 minut do odjezdu a Adéle se dělá špatně. Je jí špatně od žaludku, rozhodujeme se proto opustit autobus a měníme lístky za zítřejší. Bereme si tuk-tuk aby nás odvezl zpět do hostelu. Naštěstí zůstal náš pokoj neobsazen a tak bereme klíče a jdeme se znovu ubytovat. Adéla si lehá a usíná. Já vyrážím do města pro noviny a kouknout se na internet. Vracím se asi za dvě hodiny a čtu noviny, pak usínám.

Probouzíme se kolem dvanácté, Adéle je již lépe a tak se rozhodujeme pro následující program. Půjdeme na vlakové nádraží zakoupit lístky na čtvrtek, kdy pojedeme z Phitsanuloku do Bangkoku a odtud pak do Surat Thani. Cestou se stavíme na oběd. Adéla si dává jen něco lehkého. Na nádraží si všechno objednáváme a platíme. Před nádražím si kupujeme ananas na osvěžení, prodavač nám gratis jako pozornost dává cukrovou třtinu.

Dalším místem kam máme namířeno je park města Chiang Mai. Po delší době místo nacházíme. Je tu celkem dost lidí, hlavně Thajců ve školních uniformách. Ležíme na trávě a čteme noviny.Večer jen tak couráme noční Chiang Mai sem tam někde zastavíme, Adéla ještě dohání dluh ze včera a tak si kupuje to tričko. Pak už si to míříme do postele a doufáme že se nám zítra odjet podaří.