DEN : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21             stáhnout celý deník Thajsko cestopis


Sobota 22.2.2003


Dnes stáváme v půl deváté, kolem deváté odcházíme najít nějakou půjčovnu motorek. Půjčujeme si hondu o 100 cc. V půjčovně je nám vysvětleno jak se motorka ovládá a zdá se mně to celkem jednoduché. Sedám na to a zjišťuji, že to zase tak jednoduché není, hlavně když vyjíždíte na ostro do frekventované ulice kde se ještě na potvoru jezdí na opačné straně než u nás. Objíždíme blok, stále sice při řazení škubeme, ale po nějakém čase už frčíme z větrem o závod. Zajíždíme k benzince a tankujeme.

Vyrážíme směr Doi Suthep. Je to hora vzdálená asi 13 km od města. Cestu na Doi Suthep lze charakterizovat jako jednu větší serpntinu než druhou. Na motorce nám to už ale již jde a tak předjíždíme místní pick-upy i autobusy. Dorážíme k Doi Suthep a parkujeme na parkovišti pro motocykly. Je před námi 306 schodů k chrámu. Chrám je menší, docela pěknej ale začínáme mít přechrámováno a tak to v areálu probíháme velmi rychle. Je tu také jakási vyhlídka na Chiang Mai. Město je v pěkném oparu, ale je vidět což je úspěch většinou totiž není vidět absolutně nic.

Sbíháme zpět k motorce a jedeme nahoru k nějakému paláci. Když dojíždíme staví nás policista, který nás nepouští dále. Důvodem je přítomnost krále a vstup je proto zakázán, máme my ale na krále štěstí.

Pokračujeme v jízdě dále do Do Pui village - vesnice s horskými kmeny. Tušil jsem že to tam bude udělaný na oko pro turisty, ale v tak velké míře jsem to opravdu nečekal. No nic už jsme tu tak se tu porozhlédnem. Platíme vstupné abychom mohli vstoupit do "opiového pole". Ani nejsem moc překvapen, když zjišťuji co míní tím opiovým polem - roste tam asi deset kytek. Poté už se vydáváme na cestu zpět do Chiang Mai. Na chvíli stavíme a Adéla se zkouší jet na motorce. Ze začátku jí to trochu ujíždím, pak si zvyká a jde ji to.

Přijíždíme zpět do města a míříme na pokoj. Dáváme si sprchu a usínáme na dvě hodiny. Je šest hodin a my jdeme na večeři do rybí restaurace v blízkosti nočního trhu. Chceme vyzkoušet něco s klepítkama.

Ryby tu mají čerstvé v takovém bazénku, vy jen ukážete co chcete a je oni vám to vyloví a připraví. Výběr nechávám na Adéle, která nám objednává kraba a mušle zalité citrónovou omáčkou. Krab je sice výbornej, ale kdo ho někdy jedl jedl moc dobře ví, že v něm není moc masa a ještě se musíte dobývat přes krunýř. Dojídáme, platíme a vydáváme se do krámku s dřevěnými výrobky. Kupujeme další suvenýry pro naše a prodíráme se skrz noční trh směrem k hostelu. Zastavujeme se v baru a dáváme si shake. Vracíme se na pokoj a cestou nás napadne vzít si motorku a zajet se podívat na autobusové nádraží jak jezdí autobusy do Sukkothai kam se v úterý chystáme. Večerní Chiang Mai na motorce má své kouzlo. Stavujeme se jěště na trhu pro čerstvé ovoce a pak nejkratší cestou zpět na pokoj. Ležíme na pokoji, já píší deník a Adéla pročítá Lonely planet.